Aile Planlaması Nedir?

Aile Planlaması Nedir?
16 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 42 kez okundu.

Hamile annelerin diğer bir sorunuysa; ”Aile planlamasıdır.” çünkü aile planlamasını doğru ve düzgün bir şekiled yapmadığınız zamanlarda ekonomik anlamda büyük sıkıntılar çekebilirsiniz.

Eşinizin yani kocanızın ev bütçesine daha fazla para harcamasına neden olabilirsiniz, bu yollardan sakınarak kendi aile planlamanızı oluşturmanız gerekiyor ve yeteri kadar harcamalar yapmanız gerekiyor.

Bu durumu daha iyi açıklamak adına sizlere özel olarak hazırladığımız konu: ”Aile planlaması nedir?

Çocuklarınız sizden bir çok şey isteyebilir.

Tabiki de onların isteklerini karşılamakla sorumluyuz fakat her istediğini yaparsak onların hem daha şımarık bir çocuk olmasına neden olabiliriz hem de aile ekonominiz sıkıntıya girebilir.

Bir çok anne istemeden de olsa gebe kalıyor ve bu annelerin ölümüne neden oluyor yani bebek doğurmayı kabullenemeyen anneler kendilerini öldürmek gibi çareler buluyorlar ve hayata veda ediyorlar, bebeğiniz doğduktan sonra rızkı ile geleceğinden asla böyle bir düşünceye kapılmamanız gerekiyor.

Diğer bir yandansa dediğimiz gibi çocuğunuzun her istediğini karşılamamanız gerekiyor. Sizin isteklerinizde olabilir fakat bu isteğiniz şeyleri alarak daha düzenli ve daha tutumlu kullanarak bu soruna bir çözüm bulabilirsiniz ve aile ekonominize büyük ölçü de bir yararınız dokunabilir.

Aile planlamasının asıl amacı; ”İstenmeyen gebeliklerin önüne geçebilmek ve intihara doğru yol alan anneleri hayata devam ettirebilmektir.” fakat sizlere yukarıda söylediğimiz şeylerde aile planlamasında büyük bir rol oynuyor.

Bu ölümlerin nedeni nedir? Maddi kaynağın yetersiz olmasıdır ve tıbbi anlamada bir çok şeyin eksik kalmasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git