Anne Sütü Nasıl Artar?

Anne Sütü Nasıl Artar?
12 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 101 kez okundu.

Anne sütü artıran yiyecekler nelerdir?

Anne sütünü arttırmak için bir çok tedavi ve bitkisel yöntem bulunuyor fakat hamile annelerin ve bebekli annelerin bu durumda yöneldiği tek yol; ”bitkisel yöntemler”.

Bitkisel yöntemler üzerinde yoğunlaşan anneler, bitkisel yöntemlerle anne sütünü arttırma yollarına başvuruyorlar.

Bizlerde sizlere burada bitkisel yöntemlerle anne sütünü arttırma yöntemlerini paylaşacağız ve işte sizler için hazırladığımız o yöntemlerin bulunduğu liste!

 

Anne sütünü arttırmak için yukarıda da söylediğimiz gibi bir çok tedavi yolları ve bitkisel yöntemler bulunuyor fakat bu bitkisel yöntemler doktorların önerilerinden daha çok tercih ediliyor.

Eğer sizler bu bitkisel yöntemleri merak ediyorsanız ve anne sütünüzü arttırmak istiyorsanız sizlere önerdiğimiz liste içerisinde yer alan şeyleri deneyebilirsiniz.

Fakat bunları uygulamadan önce bir uzman doktora başvurmanızda büyük fayda var zira bu yöntemlerin bir çoğu çocuğunuzda zararlı olarak etki yapabilir veya alerji oluşmasına neden olabilir.

İşte sizler için hazırladığımız anne sütü artıran yiyecekler listesi:

  • Çemen otu tohumunun anne sütünü arttırdığı konusunda büyük etkileri bulunuyor.
  • Hormonal olarak değişikliklere neden olacağından anne sütünüzde büyük derece de artış gözlemlenebilir fakat bu bitkisel yöntemi 2 hafta boyunca uygulamanız gerekiyor.
  • Diğer bir yandansa çemen otu tohumunun diğer bitkisel yöntemlere göre daha hoş koktuğu ve buruna daha iyi koku yaydığı gerçektir.
  • Rezene çaylarını hepiniz biliyorsunuz değil mi? Rezene çayını tüketerek anne sütünde artışa neden olabilirsiniz.
  • Siyah susam ve arpada yine aynı şekilde anne sütünü fazlasıyla etki edip artmasına neden oluyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.