Bebekler Hakkında Doğru Bildiğiniz Yanlışlar

Bebekler Hakkında Doğru Bildiğiniz Yanlışlar
24 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 90 kez okundu.

Bir çok anne veya anne adayı birey bebekleri hakkında yanılıyor yani bebeklerine verecek olduğu besin değeri, bebeklerine verilmesi gereken anne sütü değeri gibi konularda bazen yanılabiliyorlar.

Bu durumu düzeltmek adına sizlere faydalı bir makale hazırladık ve sizlere şimdi bu makaleyi sunuyoruz fakat bu bilgilerin bir çoğu sizin vücudunuz üzerinde yan etkiye neden olabilir bu yüzden bu yöntemleri uygulamadan önce mutlaka uzman bir doktora başvurun veya danışın.

İşte sizlere o faydalı bilgiler!

Bebekler Hakkında  Yanlış Bilgiler

Her anne bebeğine verdiği anne sütü konusunda hep şüpheye düşmüştür ve annelerin bu en çok sıkıntı çektiği konulardan bir tanesidir. Anneler bebeklerinin ne kadar süt alması gerektiğini bilmiyorsa aşağıda sizlere bunu açıklayacağız!

Aslında her anneye bebeğine yetebilecek şekilde Allah tarafından süt verilir fakat bazı durumlarda milyonda bir kere de olsa anne sütü bebeğine yetmemekte ve bu durumlarda ek tedavi yöntemi uygulanarak bebeğe ek besin takviyesi yapılıyor ve bebeğin gelişimi desteklenmiş oluyor.

Bebeğiniz gaz çıkarmak istiyorsa büyük ihtimal ağlamaya başlayacaktır çünkü gaz onun vücudunu şişirecektir ve sıkıntıya girmesine neden olacaktır.

Belini tıpışlayarak veya hafif şekilde beline masaj uygulayarak bu gazın çıkmasına neden olabilir ve bebeğinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Bebeklerin ne istediğine karar veremeyiz yani onlar ilk başta konuşamadığı için ne istediklerini bilemeyiz fakat bu tür sorunlarda interneti açıp araştırırsanız hızlı bir şekilde ne istediklerini bulabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git