Bebeklerde Diş Çıkarma Sürecinde Neler Yapılmalı?

Bebeklerde Diş Çıkarma Sürecinde Neler Yapılmalı?
24 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 75 kez okundu.

Bebeklerin Diş Çıkarma Süreci Nasıl Atlatılır?

Bebeğinizle diş çıkarma konusunda her anne gibi sizde endişelisiniz aynı zamanda diş çıkartma belirtileri ile de  canınızı çok sıkmaktadır.

Önem olan bu dönemi eksiksiz ve sıkıntısız bir şekillerde gerçekleştirmek istiyorsanız endişelenmeyin ve her zaman rahat davranın.

Bu süreçte sahip olmanız gereken en önemli duygu tabi ki sabırdır.

Bu süreçte sabırlı anne olmak her  şeyden önemlidir.

Doğru bile dış çıkarması onu ilerleyen zamanlar da sıkmayacak ve daha çok depresif bir kişi haline gelmeyecektir.

Bebeğiniz de diş çıkarması her zaman çocuktan çocuğa değişerek bazı zamanlar da değişebilir ama her bebekte de şu belirtileri görmek imkansız değildir.

  • Salya Akıtma : Çok salya akıtan bebekler de ise çoğunlukla diş çıkarmanın habercisi olarak tanıtmaktadır.
  • Çene ya da yüzde kızarıklık: Bebeğiniz bu dönemde çok salya akıtmasından dolayı gerek yüzünde gerek te çenesinde oluşan tahrişler le belli yerler de kızarıklar oluşabilmektedir.
  • Öksürük ve Ateş: Öksürük konusuna değinecek olursak hemen her bebekte diş çıkarma da ise görülen etkiler de n birileridir. Bu semptomda hafif olarak görülebilmektedir. Ateş konusunda ise 38 veya 38 buçuk dereceler de gezinmesi diş etinin şişmesi ile bağlantılıdır. Eğer 2 veya 3 günde geçmediği süre doktora başvurmanız da fayda olacağını belirtmek isterim. Bu iki günlük zaman da ise ılık suyla duş ve hafif ateş düşürücü de ilaçlarla belirli öğünler de takviye olarak alabilirsiniz.
  • Uykusuzluk: Bebekler her zaman uyumalar da gaz problemi ve acıkma haricinde fazla uyanmaz ve hatta sıkıntısız bir şekilde uyuyabilir. Ama bu zaman da ise geceleri uyanmaya başlayabilir ve sizlerin de bu zamanda sakın endişe veya telaş etmeyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git