Biberon Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Biberon Seçimi Nasıl Yapılmalı?
24 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 46 kez okundu.

Bebeklerimiz ve çocuklarımız emzirirken veya biberon ile besin tüketimi yaparken kullandıkları biberonlar önemlidir.

Biberonunuzun sertliği, ağıza geliş şekli bunlar bebeğinizin daha iyi beslenmesinde ve daha iyi besinleri öğütmesinde önemli faktörlerden sadece bir kaçıdır.

Sizlerde bebeğiniz için daha doğru bir biberon seçimi yapmak istiyorsanız ve bu konu da pek fazla bilgi sahibi değilseniz gelin sizlere bu konu hakkında detaylı bir şekilde bilgiler verelim.

Biberon seçimi nasıl yapılmalı? adlı makalemiz…

Dünya Sağlık Örgütü ve ülkemizde bulunan Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği emzirme süresi ilk 6 aydır yani bu 6 ay süresince bebeğinizi anne sütü ile beslemelisiniz ve bebeğiniz 6 aylık gelişim sürecini doldurduktan sonra 2 yaşına kadar ek gıdalarla beslenip büyütülmelidir aynı zamanda gelişimlerine faydalı olabilecek besinler verilmelidir.

İlk 6 haftadan sonra bebeğinizi alıştırmak adına biberon ile besin vermeye özen göstermelisiniz yoksa bebeğiniz biberonu ters tepecektir ve biberona biraz zor alışacaktır fakat bu biberonu sevmesi için bebeklerimize nasıl bir biberon almalıyız?

Biberon alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bebeğinizin biberona alışması için ve biberonu sevmesi için mutlaka alacağınız biberonun peristatik dil dalgalarının uygulanabileceği şekilde olmalıdır yani bebekler annesinin sütünü emerken anne memesine peristaltik dil dalgaları uygular ve bu şekilde süt alımını gerçekleştirirler.

Bebeklerinizin ağız, yüz ve çene şekline uyan biberonları seçmenizde ayrı bir fayda vardır.

Aynı zamanda yukarıda saydığımız kurumlar ve kuruluşlar bebekleriniz için şu biberonu tavsiye ediyorlar; ”Lansinoh NaturalWawe Biberon” adlı biberonu satın alarak bebeklerinizin anne memesinden daha kolay vazgeçmesini sağlayabilir ve biberona daha kolay alışmasını destekleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git