Çocuklarda Yaz Hastalıkları

Çocuklarda Yaz Hastalıkları
15 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 24 kez okundu.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte belli başlı hasatlıkların ardı arkası kesilmemektedir.

Bu tür hastalıklar özellikle de havuz, deniz ve böcek sokmaları gibi olaylar hastalıkla sonuçlanabilmektedir.

Basit önlemler diye tabi ettiğimiz de ise deniz de veya havuzlar da güneş kremi sürerek cildini yanıklarda korunmak en mantıklı çözüm olacaktır.

Yalnız bu güneş kremlerin de cilt sorunlarına yol açacak bir tür cilt hastalıklarına neden olabilecektir. Havuz gibi yerler de ise her hafta da enjekte edilen bölgeleri seçmeniz her zaman en mantıklısı olacaktır.

 

Gıda konusuna değinecek olursam en kaliteli ve hijyen kurallarına uygun olan gıdaları seçmeniz her zaman bebeklerinizi daha sağlıklı yapacak ve gelişimlerine böylelikle destek çıkmış olacaksınız.

Sıcak günler de bebekleriniz de burun kanaması olabilir ama ama bu sizleri her zaman endişelendirmesin ve telaş etmeyerek önlemlerinizi alabilirsiniz.

Burun kanamaları eğer durmazsa ve elinize bir peçete alarak sağlıklı ve hijyen olmasına dikkat ediniz. Daha sonra ise her hangi bir sağlık kuruluşunda bebeğinizin burnuna tampon yapabilirsiniz.

Güneş yanıklarına değinecek olursam asla ama asla 13:00 gibi güneşin en dik olduğunuz zamanlar da yüzmeyin ama bebeğinizi her zaman d vitamin alabilmesi için güneşletebilirsiniz.

Aslında her annenin bunu nasıl yapabilirim diye sorabiliyorlar.

Güneş kremleri v.s dengeli sürere ve kaliteli bir şekilde yayarsanız bebeğinize her hangi bir cilt problemlere yer vermeyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git