Hamile Bayanlara Spor Tavsiyeleri

Hamile Bayanlara Spor Tavsiyeleri
1 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 89 kez okundu.

Hamile Bayanlar Hangi Sporları Yapabilir?

Hamilelik dönemin de ise bebeklerin ve anne sağlığını düşünerek güzel bir gündelik hayatta yapabileceğiniz egzersiz sunmaktayız.

Sizleri hem zorlandırmayacak hem de tehlikeli hareketler de bulunmayacak bir şekilde, hızlı doğuma hazırlayacaktır.

Hamile bayanlar da egzersiz olarak ikizleriniz varsa ona göre egzersiz yapmanızı tavsiye eder ve uzmanlara başvurabilmektesiniz.

Hamile Bayanların Yapması Gereken Egzersizler:

  • Yürüyüş: Hamile bayanlar da her zaman yürüyüş egzersizi tavsiye edilmekte olup her türlü teditlerden uzak olan bir egzersiz türüdür. Bebeğinizi de rahatlatacak oksijen depolayacağınız rahat ve ağaçlarının bol olduğu yerler de ise nefes egzersizi yaparak daha rahatlayacaksınız.
  • Yüzme ve Ağır Çalışmaları: Yüzme ise de dalganın az olduğu yerler de ve derinlere dalmadağınız sürece yürüyüş egzersizin de ise en güvenli ve en çok sağlıklı egzersilerden birdir. Yüzmeyi uzmanlar tarafından doğum sonrasında ise de alınan kiloları yakmanızda yardımcı olacaktır. Ağır çalışmalar da ise de fazla hafif programlar da uygulayabilir ve sizleri zorlayacak ağır pozisyonlardan kaçırak her zaman sizleri de sağlıklı bir egzersiz diyebilirm.

Egzersiz sıraların daha her zaman bol sıvı tüketin ve her zaman bebeklerinizi düşünerek egzersiz yapmanız her zaman daha çok olumlu sonuçlar alacaksınız.

Yoga ve esnemelerin de kaslarınız güçlendirerek sizleri hamileliğe hazır edecek ve sizleri rahatlatacak bir egzersiz çeşidir.

  • Aç karnına egzersiz yapmayınız ve her hangi bir hastalığınız sırasında ise de bu tarz egzersizlerden uzak durmanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git