Hamilelik Döneminde Duygular

Hamilelik Döneminde Duygular
3 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 77 kez okundu.

Bir çok anne hamilelik dönemine girdiği zaman bazı sorunlarla karşı karşıya kalır veya bu dönemden dolayı aşırı telaşlı bir şekilde heyacanlanırlar.

Bu dönem içerisinde bu kadar telaşa kapılan anneler nasıl davranmalı?

Bu kadar telaş yapmaları normal mi yoksa anormal mi?

Sizlere bu başlıklar altında değerli bilgiler sunacağız.

Annelerin bir çoğunluğu bebekleri dünyaya geleceği için sürekli bir sıkıntı çekerler ve insanlara karşı biraz bu durumda ters bir hareketle yaklaşabilir yani duygusal anlamda anneler biraz yoğun olabilirler ve bu yüzdende bazen çevresindeki insanlara karşı ters çıkışabilirler.

Diğer bir yandansa bu durumu bazen abartan anneler çocukları için elinden geleni yapmaları adına bazen kıskançlık durumuna gelebilirler.

Babalarından dahi çocuklarını kıskanabilirler fakat bu dönem içerisinde siz onu gayet iyi bir şekilde karşılarsanız hiç bir sorun oluşmayacaktır.

Önemli bir sorun daha var!

  • Anneler bu dönem içerisinde çocuklarının herşeyinin olmasını isteyebilirler. Örnek olarak; ”Oyuncaklar.” Tabi, babalarda isteyebilir fakat dışarıya çıkan bir anne mutlaka gittiği ve girdiği her mağazadan çocuğuna hiç bütçesini düşünmeden her eşyayı ve oyuncağı alabilir. Bu durum ailenin ekonomik olarak gerilemesine neden olabilir fakat biz sizlere bu konuyu daha detaylı açıklamak adına bir önceki makalemizde; ”Aile planlaması”nı yazmıştık, o konuya göz atabilirseniz ne demek istediğimizi çok iyi anlayabilirsiniz.
  • Bir baba olarak asla eşinize bu durumda sert çıkmayın aksine üzerine gidip onunla ilgilenin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git